Auta do 30 tys. – ranking top 10 samochodów do tej ceny

auto ranking

Wybija godzina, w której podjęliśmy decyzję o zmianie samochodu lub kupnie swojego pierwszego auta. Zależy nam, żeby wybrany model spełniał nasze oczekiwania. Dla jednych samochód ma być tylko wizytówką – krótko mówiąc ma po prostu wyglądać. Innym ma służyć do codziennych, długich podróży. Interesują nas przystępne auta do 30 tys. zł. Jaki samochód możemy kupić za określony budżet?

●     Renault Megane R.S (2004-08)

Samochód jest wytrzymały, jednak możemy napotkać trudność w postaci kapryśnej elektryki. Niewiele różni się od wersji klasycznej. Zasadniczą wadą jest fakt, że trudno zakupić model bezwypadkowy. Zakup Renault Megane to koszt wysokości do 25 000 zł.

●     Honda Civic (2005-12)

Honda Civic to idealne auto do 30 tys. zł. Wszystko działa, jak należy, co więcej przyciąga wzrok elektryzującym wyglądem. Panie podróżujące autem na zakupy będą zachwycone – ma duży bagażnik! Zaletą samochodu jest niewielkie spalanie, poza tym to dość trwały model. Koszt używanej Hondy Civic waha się od 20 000 – 25 000 zł.

●     Renault Laguna (2007-15)

Renault Laguna ma podstawową zaletę – trwały silnik, niezależnie czy to diesel, czy benzyna. Samochód idealny na podróż ze względu na swój bagażnik dużego gabarytu. Używany model Renault Laguna jest warto nieco ponad 20 000 zł.

●     Skoda Citigo (od 2011)

Skoda Citigo to idealny samochód niewielkich rozmiarów do jazdy po mieście. Jego podstawową zaletą jest bezawaryjność. Wyposażenie pojazdu nie należy do najatrakcyjniejszych, ma słabe wyciszenie, ale reszta pozostaje bez zarzutów. Skoda napędzana jest paskiem, a nie jak dotąd łańcuchem. Koszt wynosi trochę ponad 20 000 zł.

●     Dacia Duster (od 2010)

Auto Dacia Duster charakteryzuje się prostą budową silnika. Awarie w tym konkretnym pojeździe praktycznie nie występują. Ogromnym pozytywem płynącym z posiadania tego modelu samochodu (poza możliwością nabycia auta do 30 tys. zł), jest możliwość wykorzystania elementów marki Renault w razie awarii. Taka opcja znacznie ułatwia serwis i obniża koszty. Cena Daci to 25 000– 30 000 zł.

●     Ford Mondeo (2007-14)

Ford Mondeo to średniej klasy samochód. Dostępny w rozsądniej cenie – 22 000 zł. Co do zasady, ten model nie należy do awaryjnych, ale w razie czego części do Forda Mondeo są stosunkowo tanie.

●     Peugeot 508 (od 2010)

Peugeota to auto do 30 tys. zł. Marka zasłużyła na miano najlepszego modelu klasy średniej w kontekście trwałości. Samochód posiada bogate wyposażenie, a producent uwzględnił uwagi dotyczące wcześniejszego modelu np. znacznie powiększając bagażnik i ulepszając przednie zawieszenie.

●     Citroen C5

Citroen C5 to odmiana kombi z udanym silnikiem wysokoprężnym. Samochód charakteryzuje  bogate wyposażenie, ale co ważniejsze – naprawa nie jest droga. Części i zamienniki są ogólnodostępne na rynku w przystępnej kwocie. Znalezienie auta do 30 tys. zł także nie powinno być problemem.

●      Audi A6 (2004-11)

Samochód Audi A6 jest niezwykle trwały i zaawansowany technicznie. Spokojnie ten model można nabyć za kwotę blisko 30 000 zł. Warto jednak zwrócić uwagę na nierzadko wprowadzane liftingi oraz przejechane kilometry.

●     Opel Zafira (od 2012)

Opel Zafira zdaniem większości kierowców spisuje się bardzo dobrze. Budowę ma podobną niczym Opel Astra. Plus jest taki, że obydwa rodzaje Opla mają dobre jakościowo silniki. Opel Zafira to klasyczne auto do 30 tys. zł.

Wskazane modele samochodów to jedynie propozycje aut mieszczące się w granicach 30 000 zł. Najważniejsze, że jest w czym wybierać. Trzeba jasno określić swoje wymagania względem pojazdu – wtedy wybierzemy model, który posłuży nam na kilka dobrych lat.