Piękna jesienna aura, która czaruje za oknem, aż się prosi, by z niej skorzystać i zrobić coś, co pozwoli nam nacieszyć się pewnie ostatnimi takimi podrygami lata w tym roku. Taka pogoda wręcz wzywa, by wsiąść na rower!

Jazda rowerem jesienią

Jazda rowerem w okresie jesiennym wcale nie musi kojarzyć się ze zmęczeniem czy ubrudzeniem od błota. Co nas ogranicza w wypadzie za miasto rowerem? Między innymi obowiązki w pracy i w domu, które ciągle siedzą nam w głowach, nie pozwalając cieszyć się słoneczną aurą. Powodem może też być po prostu lenistwo, ponieważ jesteśmy zbyt wygodni, by podjąć tego rodzaju wysiłek, z uwagi na tryb życia, który uprawiamy na co dzień. Często zdarza się tak, że odpowiednie tereny do jazdy rowerem znajdują się z dala od miejsca naszego zamieszkania. Nie mamy ochoty jechać po mieście rowerem, żeby dotrzeć do lasu i już poczuć się zmęczonym. Jest jednak na to rozwiązanie!

Bagażnik rowerowy na klapę

Jeśli jesteśmy miłośnikami wyjazdów turystycznych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu, tym bardziej powinniśmy skorzystać z ostatków lata. Warto spakować rowery (świetnie tutaj sprawdzi się bagażnik rowerowy na klapę, który ochroni sprzęt przed zakurzeniem, nieplanowanym uderzeniem podczas nagłego hamowania, czy choćby przed odpryskami kamieni, jeśli mamy w planach jechać po drogach wiejskich i górzystych) i ruszyć w trasę, indywidualnie lub całą grupą, aby dotlenić się, spalić nieco kalorii oraz pozachwycać się pięknem przyrody.

Bagażniki rowerowe dzielą się na dachowe oraz instalowane na hak lub klapę. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością. Zaletami takiego rozwiązania są również małe rozmiary bagażnika rowerowego.

Bagażnik rowerowy na klapę powinien być przede wszystkim wykonany z solidnych i odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia materiałów. Jeśli ma być używany w różnych warunkach atmosferycznych, jego powłoka powinna być zabezpieczona przed występowaniem korozji. Dzięki temu sprzęt posłuży nam przez wiele lat. Uchwyty do mocowania powinny zapewnić odpowiednią instalację, która ochroni całą konstrukcję na przykład przy gwałtownym hamowaniu czy drobnej stłuczce.

Jesień to czas, kiedy na zewnątrz można znaleźć prawdziwe skarby, szczególnie kiedy jest się rodzicem z twórczą wyobraźnią. Kasztany, kolorowe liście, jarzębina to tylko mała część tego, co można przynieść do domu z jesiennego spaceru, a potem wykorzystać podczas zabaw z dziećmi. Wystarczy zatem zainstalować bagażnik rowerowy na tylną klapę samochodu i wyruszyć w niesamowitą rodzinną przygodę. Przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę sposób wykonania, mocne uchwyty oraz maksymalną liczbę rowerów, które można przewozić. Większość modeli bez problemu mieści od 2 do 4 rowerów.

Zawsze należy zwrócić szczególną uwagę i zachować ostrożność przy zakładaniu rowerów, żeby nie porysować klapy samochodu. Dla mniej wprawionych na początku taki proces może być kłopotliwy, jednak po jakimś czasie rozwiązanie okazuje się przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *