Regulacje prawne, jakie weszły niedawno w życie, obligują kierowców do tego, by podczas jazdy obie ich ręce znajdowały się na kierownicy. Podczas kontroli drogowej, jeśli owe przepisy nie będą respektowane, można otrzymać mandat oraz punkty karne w ilości przewidzianej w prawie, dlatego warto się przestawić jak najszybciej z nonszalanckiego trzymania kierownicy podczas jazdy tylko jedną ręką, aby nie zostać za to dotkliwie ukaranym.

Pokrowiec na kierownicę – dopieszczenie dla rąk podczas jazdy

Zawodowi kierowcy z pewnością potwierdzą, że dwie podstawowe bolączki, jakich doświadczają podczas jazdy, to niewygodne siedzenie oraz odczuwalne drgania kierownicy, które, szczególnie po dłuższej jeździe, często powodują drżenie rąk i stawów, a także ból, który trwa jeszcze długo po zgaszeniu silnika.

Aby zniwelować odczuwalny dyskomfort podczas jazdy, warto zaopatrzyć się w sprawdzone rozwiązanie, jakim jest odpowiedni pokrowiec na kierownicę. Jakie są zalety takiego zakupu?

Pokrowiec na kierownicę jest przede wszystkim tanim rozwiązaniem. Można dopasować go do konkretnego modelu kierownicy w naszym samochodzie bez konieczności żmudnego przeliczania jej obwodu, ponieważ większość jest tak skonstruowana, że dopasowuje się w sposób uniwersalny, ściśle przylegając tam, gdzie powinny.

Pokrowce na kierownicę można również dopasować do swojego stylu (pod względem koloru, faktury materiału, z którego są one uszyte, czy nawet zamówić sobie indywidualny pokrowiec na przykład ze zdjęciem, bądź ulubionym widoczkiem). Największym wzięciem cieszą się, oczywiście, skórzane pokrowce na kierownice.

Pokrowce na kierownicę – jakie wybrać, by być w pełni zadowolonym?

Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, jakim powinniśmy kierować się podczas zakupu pokrowca na kierownicę do naszego samochodu. Owszem, jest to ważny aspekt, ale przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania wobec danego produktu. W przypadku zakupu pokrowca na kierownicę warto zwrócić uwagę na to, jak materiał, z którego jest uszyty, działa na naszą skórę, czy nie wywołuje reakcji alergicznych lub swędzenia, a także czy nam po prostu dobrze „leży” w naszych dłoniach, w końcu to one będą się z nim bezpośrednio stykać podczas jazdy.

Wybierając pokrowiec na kierownicę, należy również zwrócić uwagę na sposób jego nakładania, czy jest on prosty (w materiał jest wtedy wszyta guma o odpowiedniej długości, zapewniająca rozciągliwość), czy też jego nakładanie i zdejmowania w celu choćby wyprania to męka.

Rada dla kierowców, dla których życie przemija za kółkiem – warto zaopatrzyć się w pokrowiec, który zmniejsza poziom drgań wysyłanych przez samochód, a jednocześnie lekko masuje wnętrze dłoni, na przykład za pomocą charakterystycznych wypustek, czy też odpowiedniego materiału, z którego pokrowiec jest wykonany. Pod tym względem również najbardziej polecane są skórzane pokrowce na kierownicę, jako najbardziej trwałe. Dzięki temu nasze mięśnie rąk, przedramion, czy klatki piersiowej pewnością nam podziękują za dodatkową troskę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *