Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla osoby będącej pasjonatem jednośladów i spędzającej na drodze wiele godzin, istnieje sporo produktów, które mogłyby sprawdzić się znakomicie. Jednak jak wybrać i trafić w potrzeby osoby, którą chcemy obdarować? Warto wziąć pod uwagę okres, w którym staramy się znaleźć podarunek. Jeśli jest to pełnia sezonu, asortyment może być droższy i częściowo wyprzedany. Prezent dla motocyklisty to temat rzeka i co zrobić jeśli mamy marne pojęcie o motocyklowej pasji? Na szczęście istnieje pięć sekcji, gdzie znajdziesz pomysł na prezent, który zostanie doceniony. W którym kierunku iść, co cieszy się dużym zainteresowaniem wśród motocyklistów?

Prezent dla motocyklisty – od czego zacząć?

Prezent dla motocyklisty może być dobierany pod różnym kątem. Istnieją dwa słuszne podejścia – jednym jest cena (poniżej “stówki”,  z wyższej półki i powyżej 350 złotych) oraz kategoria produktu (rozwijanie pasji, chemia, akcesoria, gadżety i produkty premium). Większość z tych rzeczy to produkty o charakterze uniwersalnym, gdzie nie trzeba się znać na dokładnym wyposażeniu motocykla (zwykle wystarczy model lub wzrost motocyklisty). Oto co powinno zwrócić Twoją uwagę.

Prezent dla motocyklisty – pasja

Jeśli decydujesz się na prezent dla motocyklisty w chłodniejszych miesiącach, większość wyposażenia nie będzie możliwa do przetestowania, a więc i radość z prezentu może być mniejsza niż w ciepłych porach roku. To okres, w którym planuje się kolejne podróże oraz przeżywa pasję… biernie – tutaj dobrym rozwiązaniem będzie książka, film, a z nowoczesnych rozwiązań – symulator lub gra z motocyklami na pierwszym planie. Jeśli więc tylko odpowiednio poszukasz, znajdziesz poradniki, przewodniki czy relacje z najbardziej emocjonalnych wypraw na jednośladzie.

 

Prezent dla motocyklisty – chemia

Jeśli wybierasz prezent dla motocyklisty – chemia to temat rzeka. Sprzęt wymaga odpowiedniej pielęgnacji i regularnej dbałości o szczegóły. Stąd bogaty asortyment specjalistycznych preparatów do konserwacji maszyny. Wybór jest na tyle bogaty, że warto zainwestować w coś bezpiecznego. Będą to preparaty uniwersalne znanych firm do konserwacji i czyszczenia plastiku lub chromów.

Prezent dla motocyklisty – akcesoria

Wśród dodatków do wyposażenia i akcesoriów królują przed okresem jesienno-zimowym pokrowce na motor oraz odblaski. Te pierwsze, to znakomita osłona przed pyłem i kurzem czy czynnikami atmosferycznymi, szczególnie w drobnych zakamarkach samej maszyny. Natomiast odblaski, choć mają całoroczne zastosowanie, znacznie częściej sprawdzają się w czasie ostatnich ciepłych dni, gdy dzień jest krótszy i  widoczność kierującego motorem powinna być znacznie większa.

Prezent dla motocyklisty – gadżety i produkty premium

 

Prezent dla motocyklisty nie musi być nudny. Do gadżetów spokojnie można zaliczyć drobiazgi z motocyklowymi motywami – od kubków, po sprzęt elektroniczny, czy linię odzieży. Do produktów premium, które wymagają już większej orientacji i rozumienia potrzeb kierowcy, spokojnie można zaliczyć odzież termoaktywną oraz plecak na motor, który pomieści całe współczesne niezbędne wyposażenie – laptopa, telefon i drobne akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *