Wyobraźmy sobie, że jedziemy na wymarzone wakacje całą rodziną. Mama, tata, dzieciaki kłócące się razem z psem na tylnym siedzeniu i coraz wyższa temperatura płynąca z zewnątrz, spotęgowana jeszcze przez rozgrzany asfalt… Klimatyzacja działa na całego, ale i tak w samochodzie jest gorąco jak w łaźni. Czego w takim razie brakuje?

Rolety samochodowe – must have każdego przezornego kierowcy i rodzica

Podróżowanie w upalne słoneczne dni jest bardzo męczące, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Jeśli mamy w planach dłuższą wycieczkę i prognozy pogody zapewniały, że podczas niej będziemy się “topić” ze względu na panującą temperaturę na zewnątrz, warto pomyśleć wcześniej o wszelkich sposobach, by zminimalizować problem i uprzyjemnić sobie jazdę tak, by nie była dla nas koszmarem.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobrej jakości rolety samochodowe na okna naszego samochodu. Owszem ktoś powie, że przecież ma sprawny system klimatyzacyjny i do czego są potrzebne jakieś rolety – do ograniczenia pola widzenia? Mówią tak zazwyczaj ci, którzy nie skorzystali z tego rozwiązania!

Rolety samochodowe – czym się kierować podczas zakupu?

Wybór dobrej jakości rolet do samochodu z pewnością szybko się zwróci. System ich montażu, wbrew panującej opinii na ten temat, nie jest skomplikowany i każdy, nawet laik pod względem majsterkowania, z pewnością sobie z nim poradzi bez najmniejszego problemu. Dobrym rozwiązaniem jest to, że można zamówić rolety samochodowe na wymiar.

Wybór rolet dobrej jakości, czyli jakich?

Przede wszystkim najlepiej będzie wybrać rolety samochodowe dedykowane konkretnej marce pojazdu. Producenci starają się wyposażać swoje samochody kompleksowo, dopasowując każdy produkt pod konkretny rozstaw, co powoduje, że ciężko jest dopasować pewne elementy niejako na siłę. Jeśli nie będziemy przestrzegali tej podstawowej zasady, z pewnością możemy się nieco zdenerwować podczas montażu, a rolety mogą okazać się po prostu bezużytecznym zakupem i wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Jeśli szukamy już odpowiedniego modelu, mamy możliwość wyboru interesujących nas rolet w całej gamie kolorów i wzorów. Przemysł roletowy, podobnie jak każdy inny ostatnimi czasy, poszedł do przodu i obecnie producenci zasypują nas produktami podchodzącymi pod indywidualne upodobania klienta w sposób nieraz aż groteskowy.

Możemy znaleźć rolety o stonowanej barwie, przeznaczone dla osób ceniących sobie niewyróżnianie się na drodze, możemy też trafić na takie, przedstawiające postaci z bajek lub takie, które wyrażają naszą diabelską naturę (w postaci czaszek, pasiastych koników i innych straszydeł). Jednym słowem, wybór zależy tylko i wyłącznie od naszej inwencji twórczej oraz zasobności portfela.

Nie trzeba też wydawać dużo, by zaopatrzyć się w dobry gatunkowo produkt, który pomoże nam przetrwać podróż w komfortowych warunkach. Normy, jakie muszą spełniać rolety samochodowe, są adekwatne dla każdego ich producenta, więc o ile nie kupujemy ich na jakimś podejrzanym bazarze, na tak zwane oko, ich jakość powinna być taka sama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *