Każdy posiadacz samochodu wie, że wymaga on ciągłego sprawdzania stanu technicznego, bądź naprawy usterek, które zdarzają się przecież w najbardziej zadbanych modelach.

Drogowe niespodzianki

Nagłe hamowanie, chwila nieuwagi, bądź niepotrzebna brawura sprawiają, że w samochodzie zdarzają się coraz częściej nieprzyjemne niespodzianki.

Często podróżujemy samochodem w nieznane miejsca, dlatego też warto również zwrócić uwagę na to, jakie mamy wyposażenie w naszym aucie i czy jest ono optymalne na każdą możliwą okoliczność, w której przyjdzie nam uczestniczyć.

Pierwszą z takich niespodzianek na drodze jest najechanie na ostrą krawędź, bądź inną przeszkodę, czego skutkiem jest przebita opona. Dobrze, jeśli jesteśmy w miejscu, gdzie mamy możliwość szybko zadzwonić i uzyskać pomoc od znajomego mechanika, bądź pomocy drogowej, którzy nas odholują w miejsce, gdzie szybko usterka zostanie naprawiona. Gorzej, jeśli jesteśmy sami w środku lasu, pola, słowem, gdzieś, gdzie nawet ciężko jest złapać zasięg, żeby kogoś wezwać na pomoc.

W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, tylko wyciągnąć z bagażnika koło zapasowe i zabrać się za jego zmianę własnymi rękami.

Koło zapasowe to element, którego nigdy nie powinno zabraknąć w naszym samochodzie, gdziekolwiek byśmy się nie udali. Wiadomo, jest nieporęczne, brudne, ale w krytycznej sytuacji z pewnością sprawdzi się doskonale. Aby też uniknąć brudu i zaoszczędzić miejsce w bagażniku, warto zainwestować w dobry pokrowiec na koło zapasowe, który ochroni nasze rzeczy przed zabrudzeniem, szczególnie w przypadku, gdy koło leży nie w schowku lub w przeznaczonych do tego celu hakach na drzwiach, jak to się dzieje w popularnych jeepach, tylko po prostu na wykładzinie bagażnika. Dla entuzjastów innowacji w samochodzie można nabyć taki pokrowiec na koło zapasowe z motywem myśliwskim, dziecinnym, czy nawet z indywidualnym zdjęciem.

Bardzo ważne jest, byśmy dokładnie sprawdzili działanie naszych świateł w samochodzie. Jedna mała przepalona żarówka może zmylić nas podczas jazdy, kiedy nie będziemy w stanie w porę dostrzec zagrożenia, oraz innych kierowców, poruszających się razem z nami na drodze. Wymiana żarówek, podobnie jak zakup wcześniej wspomnianego pokrowca na koło zapasowe, to są naprawdę niewielkie kwoty, a mogą one podnieść bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi.

Jeżeli wybieramy się całą rodziną na wakacje, oczywiste jest, że zabierzemy ze sobą mnóstwo rzeczy. Niestety, samochodowy bagażnik ma to do siebie, że nie rozciąga się na zawołanie, żeby móc pomieścić kolejną wielką walizkę, dlatego też warto zwiększyć pojemność samochodu poprzez zakup lub też wypożyczenie bagażnika turystycznego, montowanego na przykład na dachu pojazdu, bądź na tylnej klapie. Montaż takiego rozwiązania jest prosty i może być stosowany na dachach większości modeli samochodów produkowanych współcześnie, można zamontować go nawet na stałe i korzystać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *