Pokrowiec na motocykl to prawdopodobnie najbardziej poszukiwany element akcesoriów przez motocyklistów. Posiadacze jednośladów szukają odpowiedniego zabezpieczenia dla swojej maszyny przed czynnikami zewnętrznymi (warunki atmosferyczne, pyły i inne). Motocykl to wspaniała maszyna, o cechach, które próżno szukać wśród innych pojazdów. Zdecydowanie nie są stworzone do nadmiernego postoju. Jednak zdarza się (głównie sezonowo), że muszą zostać pozostawione w bezczynności na dłuższy okres, gdzie wystawione są na działanie pogody. Zanieczyszczenia, czy kapryśna atmosfera, to zdecydowanie złe okoliczności dla mechaniki i lakieru pojazdu. Także w zamknięciu, warto zabezpieczyć podzespoły przed działaniem kurzu i pyłu. Obecnie możemy dosłownie przebierać w licznych modelach dopasowanych do rodzaju motoru, uwzględniając takie elementy jak cena, czy właściwości materiału. Ogrom produktów sprawia, że momentami trudno się wśród nich odnaleźć. W jaki sposób należy weryfikować ofertę, by dobrać odpowiednie rozwiązanie do naszych preferencji?

Pokrowiec na motocykl – na co zwrócić uwagę?

 

Dobór odpowiedniego pokrowca zależy od wielu czynników – rodzaju maszyny, przeznaczenia, warunków, na jakie ma być odporny. Zastanów się, czy poszukiwany pokrowiec będzie wykorzystywany w garażu, na zewnątrz (i zamierzasz go transportować często na swoim jednośladzie), czy próbujesz znaleźć coś trwałego na załamanie pogody lub jesienno-zimowy sezon (np. w postaci składanego garażu). W naszym kraju mamy kilku wiodących producentów, posiadających pokrowiec na motocykl w swoim asortymencie (sprawdź Extreme, MotoTent, Oxford, Rumo Bike). Sprawdź poniżej, które elementy powinny zwrócić najbardziej Twoją uwagę.

Pokrowiec na motor – znaczenie detali

Lekki pokrowiec na motor sprawdzi się przede wszystkim do przechowywania w zamkniętych pomieszczeniach. Taki produkt wykonany jest z lekkiego materiału, który umożliwia przewiew i odpowiedni ruch powietrza. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku ochrony przed gromadzeniem wilgoci, oddziaływaniem kurzu, czy przed zagrożeniem przypadkowego zarysowania. Chętnie wybierany jest do garażu na zimę, gdy maszyna czeka na rozpoczęcie nowego sezonu.

 

Druga kategoria to pokrowce o charakterze uniwersalnym, który można z powodzeniem stosować w zamknięciu, jak i na zewnątrz. Produkty dostępne są w umiarkowanej cenie, zapewniają podstawową ochronę (w tym przed deszczem oraz wiatrem) i są stosunkowo lekkie. Materiał powinien być wyposażony w ściągacz oraz pasek do dokładnego zabezpieczenia motoru. Należy jednak pamiętać, że taki model nie jest w pełni wodoodporny i nie może być wystawiony przez długi czas na ulewny deszcz. Chętnie wybierany w miastach, podczas załatwiania spraw w centrum.

 

Na trudne warunki polecamy pokrowce, w których materiał został uzupełniony o PCV oraz klejone szwy, co pozwala na regularne przetrzymywanie motocykla na zewnątrz. Użyte elementy dają gwarancję pełnej wodoodporności. Z zabezpieczeniem idzie również większa waga produktu. Alternatywnie można zdecydować się na składany garaż z metalowym stelażem. Zapewnia on pełną ochronę, a dodatkowo nie naraża maszyny na ciągły kontakt z zewnętrznym materiałem, co jeszcze lepiej chroni lakier przed ewentualnymi uszkodzeniami. To rozwiązanie można przymocować do różnego rodzaju podłoża – asfaltu, betonu, trawników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *