Gdy chcemy kupić nowy samochód, musimy się przygotować na wydatek od ręki kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli chcemy pojazd z tak zwanej wyższej półki, koszt relatywnie wzrasta i może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Czy zwykły Kowalski jest w stanie więc jeździć nowym samochodem, prosto z salonu, ponosząc za to koszty z własnej kieszeni? Okazuje się, że jest taka możliwość.

Większość z nas woli nie sięgać po coś, na co po prostu nie ma środków i zadowala się samochodami używanymi, pochodzącymi z drugiej ręki, często sprowadzanymi z zagranicy. Jeśli ktoś jednak marzy o nowym fabrycznie aucie, jest dla niego światełko w tunelu w postaci produktu zwanego wynajmem długoterminowym lub zakupie samochodu na raty.

Nowy samochód na raty

Wynajem samochodu oznacza, że pojazd nie jest i nie będzie własnością osoby, która z niego korzysta. Takie rozwiązanie oczywiście nie jest idealne. Choć z jednej strony użytkownik nie musi się przejmować ewentualnymi kosztami naprawy, czy serwisu, to jednak nadal korzysta z pojazdu na zasadzie wypożyczenia. Jednak czy wynajem samochodu to dobre rozwiązanie, jeśli ktoś chce być właścicielem samochodu? Niestety nie. Jest jeszcze jedno rozwiązanie – zakup nowego auta na raty.

Coraz więcej osób, szczególnie młodych przedsiębiorców oraz osób, które nie mają gotówki na zakup pierwszego auta, decyduje się skorzystać z opcji zakupu samochodu na raty. Jest ona wygodna i niedroga, ponieważ nie ma tu wymaganej wpłaty własnej, tak powszechnej wśród usług kredytowych oferowanych.

Jaki jest najprostszy sposób, by wziąć nowy samochód na raty? Można zwrócić się bezpośrednio do salonu dealerskiego wybranej marki, który ma umowę z bankiem (jest to konieczność) oraz która może zaoferować model auta, który nas najbardziej interesuje. Czy będzie to sportowy wóz, rodzinne auto czy może samochód dostawczy? Wszystko zależy od nas samych oraz naszych potrzeb! Możemy wybierać wśród marek, roczników, dodatkowych funkcji, a nawet kolorów.

Jeśli chodzi o banki, które pomagają przy tego typu mogą pomóc między innymi:

  • program finansowy EasyDrive Volkswagena,
  • Kredyt SMARTPlan w Toyota Banku,
  • BMW Kredyt – samochód na raty.

Samochód na raty – czy to się opłaca?

Nowy samochód to marzenie niejednego z nas. Zapach nowej tapicerki, wygodne fotele, nieużywane dotąd funkcje, kilka tysięcy kilometrów na liczniku – to idealne rozwiązanie dla każdego. Sposobów finansowania jest mnóstwo, a jednym z coraz popularniejszych jest zakup auta na raty.

Największym plusem zakupu nowego samochodu na raty jest to, że kwota, jaką miesięcznie trzeba uiścić za samochód, nie jest wysoka, ponieważ pokrywa utratę wartości pojazdu w czasie oraz zawiera w sobie niewielką opłatę manipulacyjną i ewentualne ubezpieczenie. Już wiesz, o jakim samochodzie marzysz? Nie czekaj, zgłoś się do salonu, w którym znajduje się Twoje nowe auto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *