Kupując wymarzony samochód chcielibyśmy, aby nic nas nie zaskoczyło w późniejszej eksploatacji. Czasami zdarza się, że trafimy na nieuczciwego sprzedawcę, który obdaruje nas samochodem z cofniętym licznikiem lub skrupulatnie ukryje uszkodzenia po poważnym wypadku. Tak ukryte wady mogą nas zaskoczyć i znacząco obciążyć nasz budżet. Niewiele potencjalnych kupców zdaje sobie sprawę z tego, że można uniknąć takiej wpadki poprzez darmowe sprawdzenie VIN.

Darmowe Sprawdzenie VIN, czyli jak uniknąć przykrej niespodzianki

Praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu w telefonie komórkowym. Znając numer rejestracyjny, VIN, markę, model, a także kraj pochodzenia pojazdu, możemy prześwietlić jego historię. A może okazać się, że odnajdziemy archiwalne ogłoszenia zagraniczne z danym samochodem, który przekraczając polską granicę stał się bezwypadkowy, a na jego liczniku znajduje się dużo mniejsza ilość przebytych kilometrów. Darmowe Sprawdzenie VIN da nam możliwość uzyskania informacji o przebytych naprawach i ewentualnych kolizjach. Weryfikacja samochodu po tym numerze pokaże nam, jakie powinno być wyposażenie fabryczne tego pojazdu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, czy jakieś elementy nie zostały podmienione na gorsze. Darmowe sprawdzenie VIN pomoże zweryfikować dane techniczne pojazdu, przeprowadzone badania techniczne, odczyt licznika, a także czy posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Na wygenerowanym raporcie widoczna będzie również liczba właścicieli, informacja o tym, czy pojazd był własnością osób prywatnych lub firm. Dane te są gromadzone przez CEP od 2014 r.

Ranking top 5 stron do sprawdzenia vinu

Z myślą o potencjalnych kupcach przygotowaliśmy Ranking top 5 stron do sprawdzenia VIN:

  1. www.historiapojazdu.gov.pl – Bezpłatny raport z Centralnej Ewidencji Pojazdów

Jest to Ewidencja Pojazdów, do której przekazywane są dane od 2004 roku. Usługa jest świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji i jest dostępna dla wszystkich planujących kupić używany samochód, motocykl, bądź inny pojazd, który jest zarejestrowany na terenie naszego kraju. Raport uzyskany na stronie pozwoli nam na sprawdzenie rzeczywistego stanu technicznego pojazdu, a także potwierdzenie wiarygodności i uczciwości sprzedawcy.

  1. www.automo.pl

Na tej stronie wpisujemy jedynie numer VIN pojazdu, który nas interesuje. Dzięki temu wygenerujemy raport, który pomoże w wykryciu ewentualnych przykrych niespodzianek związanych z zakupem. Strona umożliwia szybkie i darmowe sprawdzenie VIN.

  1. www.autocentrum.pl/vin/

Ta strona również pomoże nam bezpłatnie wykryć ewentualne usterki pojazdu. Raport uwzględnia także akcje serwisowe. Historię i autentyczność np. marki Audi, BMW czy Volkswagen można sprawdzić poprzez wpisanie samego numeru VIN w wyszukiwarkę.

  1. www.bezwypadkowy.net/sprawdz-vin

Darmowe sprawdzenie Vin umożliwia także strona bezwypadkowy.net. W szybki i łatwy sposób można sprawdzić autentyczność uzyskanych informacji o pojeździe, jego i historię i dane techniczne.

  1. www.vin-strefa.pl

Przed nieuczciwymi handlarzami uchroni nas także vin-strefa.pl, która tak jak poprzednie strony pomoże w weryfikacji historii pojazdu, który zamierzamy kupić.  W celu zweryfikowania informacji wystarczy wprowadzić na stronie numer VIN.

Poprzez darmowe sprawdzenie VIN możemy poznać prawdziwy przebieg pojazdu oraz zweryfikować, czy nie jest kradziony. Czasami wystarczy wpisać tylko numer VIN w wyszukiwarkę internetową, a może to pomóc oszczędzić pieniądze oraz nasz nerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *