Jakie opony zimowe – czym się kierować przy wyborze?

opony zimowe

Obecnie mamy ogromny wybór modeli wykazujących różne właściwości i osiągi. Często otrzymujemy pytanie “jakie opony zimowe polecacie”. Opinie kierowców na temat najlepszej mieszanki są podzielone i trudno szukać jednego wariantu, który znacząco wyprzedzał by inne. Wszystko przez indywidualne preferencje – jedni stawiają na przyczepność ogumienia i skróconej drodze hamowania, inni bardziej cenią sobie komfort jazdy. Sporo kierowców dokonuje wyboru na podstawie testów zamieszczonych np. na stronach producentów. Jakie opony zimowe będą odpowiednie w satysfakcjonującym nas przedziale cenowym?

Jakie opony zimowe warto wypróbować?

Wybór odpowiedniego zestawu ogumienia może być sporym problemem. Opierając się na testach zorganizowanych przez ADAC czy ACE, które uwzględniają liczne, nawet najdrobniejsze szczegóły w wybranych modelach opon, można stworzyć zestaw najlepiej zapowiadających się zestawów ogumienia na najbliższy sezon, czyli deszcze, śnieg i mróz. Zastanawiając się, jakie opony zimowe będą najlepsze, należy porównać wyniki z różnych źródeł. Główny powód to inne metody przeprowadzania testów lub wykorzystywanie danych opon w nieznacznie innych warunkach i manewrach. Dopiero wyciągnięcie średniej ze sprawdzonych list może pomóc nam w wyrobieniu sobie właściwej opinii na ten temat. Z naszej perspektywy szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na modele Goodyear UltraGrip, Bridgestone Blizzak oraz Dunlop Winter Sport.

Jakie opony zimowe polecacie – czyli opinia redakcji

Jakie opony zimowe będą akurat dla Ciebie najlepsze? Jeśli już ustaliłeś co jest dla Ciebie priorytetem, oraz które marki Cię interesują, ale wciąż nie jesteś pewny co do modelu, może warto zasięgnąć opinii innych. Oczywiście w sieci funkcjonują liczne fora i znajdziemy mnóstwo recenzji poszczególnych modeli. Które z nich będą jednak wartościowe? Jeśli będziesz przeglądać publikacje na temat najlepiej zachowujących się mieszanek na polskich drogach oraz rankingi popularności, zwróć przede wszystkim uwagę na wypowiedzi ekspertów. Weź pod uwagę jakich zestawów recenzja dotyczy – czy są to opony klasy premium, czy ich ekonomiczne odpowiedniki. W zestawieniach nie powinna Cię dziwić obecność takich modeli jak Fulda Kristall Control, Dębica Frigo, czy Nokian WR. Pamiętaj, by oczywiście zweryfikować dostępność modelu w interesujących Cię rozmiarach, czy mieszanka dostosowana jest do mocy Twojego samochodu oraz czy pasuje do stylu jazdy, który preferujesz. Kierując się ceną, która też potrafi przybrać różną rozpiętość, zwróć uwagę na promocje oraz modele z tej samej półki jakościowej, które mogą okazać się znacznie tańsze niż produkty najbardziej znanych marek. Rozważając jakie opony zimowe wybrać warto zastanowić się nad zakupem ich z wyprzedzeniem. Czekając na posezonowe wietrzenie magazynów można trafić na naprawdę wyjątkowe okazje i niemałe obniżki cen, o których możemy zapomnieć w porze jesienno – zimowej. Grunt byś był zadowolony z wyboru i cieszył się komfortem w czasie prowadzenia pojazdu.

No comments yet! You be the first to comment.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *