Najdroższe auto świata – Bugatti La Voiture Noire

Bugatti

Historia światowej marki, jaką jest Bugatti, czyli produkującej najdroższe auto świata jest bardzo długa. Wszystko zostało zapoczątkowane przez Ettore Arco Isidoro Bugatti, który już w wieku siedemnastu lat zaczął tworzyć pierwsze pojazdy. Ich bazą były trzykołowe rowery, wyposażone w silnik tłokowy. W 1909 Bugatti założył firmę w Molsheim, gdzie pracowali prości robotnicy. Do dzisiaj pierwsze modele samochodów wychodzące spod ich skrzydeł są uznawane za perfekcyjne pojazdy sportowe.

Sportowy charakter samochodów

W XX wieku popularność zdobyły wyścigi motorowe, które były w owym czasie pewnego rodzaju spektaklem. Producent Bugatti zobaczył w takich wydarzeniach potencjał i dążył do rozwinięcia sportowych możliwość w produkowanych pojazdach. Ettore Arco Isidoro Bugatti zaprojektował auta, które posiadały napędy mechaniczne i elektryczne. Najdroższe auto świata jest produkowane przez markę, która zdobyła sławę w 1921, podczas wyścigu Grand Prix, gdzie aż cztery auta Ettore zdobyły cztery pierwsze miejsca. Po tym wydarzeniu Bugatti zaczęło się jeszcze bardziej rozwijać i nie miało sobie równych.

La Voiture Noire, czyli najdroższe auto świata

Najdroższe auto świata zostało zaprezentowane podczas niezapomnianego Geneva Motor Show 2019. Samochód powstał z okazji 110-lecia tej słynnej francuskiej marki. Jest nawiązaniem do historycznego modelu Type 57SC Atlantic, który przepadł podczas II Wojny Światowej i do dzisiaj nie są znane jego dalsze losy. Bugatti La Voiture Noire to jedyny egzemplarz, jaki powstał. Jest pewne, że producent nie stworzy kolejnych takich modeli. Projekt Bugatti La Voiture Noire był ściśle strzeżoną tajemnicą, aż do momentu pokazu.

Nazwa La Voiture Noire pochodzi z języka francuskiego i oznacza „czarny samochód”. Najdroższe auto świata jest wykonane ręcznie. Wyposażony jest w szesnastocylindrowy silnik, którego pojemność wynosi aż osiem litrów. La Voiture Noire  ma moc 1500 KM i może osiągnąć prędkość do 420 km/h. Ten pojazd jest bezkonkurencyjny, o czym świadczy jego przyspieszenie. W mniej niż 2,5 s osiąga prędkość 100 km/h. Nadwozie tego unikalnego pojazdu zostało wykonane z włókna szklanego. Pewnie większość jest ciekawa, ile kosztuje najdroższe auto świata. Wraz ze wszystkimi podatkami i opłatami, które wynoszą ponad szesnaście milionów euro, za najdroższe auto świata, czyli Bugatti La Voiture Noire,  trzeba zapłacić ponad 64 mln złotych.

Według podanych informacji najdroższy samochód świata znalazł swojego nabywcę, jednak nie podano, kim on jest. Spekuluje się, że może być nim znany piłkarz Ronaldo, gdyż jest wiernym fanem tej marki i posiada model Chiron. Inna teoria głosi, że był to Ferdinand Piech, były prezes zarządu Volkswagen. Prywatnie Piech był koneserem oraz kolekcjonerem ekskluzywnych i drogich samochodów. Właściciel tego najdroższego na świcie pojazdu będzie mógł się nim cieszyć dopiero w 2021, gdy auto będzie gotowe. Z pewnością widok Bugatti La Voiture Noire na ulicach wzbudzi zachwyt i podziw wielu przechodniów. W związku z tym nie pozostaje nic innego jak pogratulować nabywcy tego, że najdroższe auto świata należy właśnie do niego.

No comments yet! You be the first to comment.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *