Lakiernik samochodowy – jak wybrać dobrego lakiernika i czym się kierować?

Lakiernik samochodowy

Jeśli Twoje auto lub motocykl uległo wypadkowi i wymaga lakierowania bądź marzysz o zmianie jego koloru, warto poszukiwać odpowiedniego zakładu lakierniczego. Przeglądając strony internetowe, na pewno szukasz informacji, ile kosztuje lakiernik samochodowy oraz jak wybrać odpowiedniego fachowca. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć kilka ważnych aspektów, które pomogą w poszukiwaniu specjalisty, który odpowiednio zajmie się Twoim pojazdem.

Doświadczenie kluczem do sukcesu

Lakiernik samochodowy to zawód, który wymaga precyzji oraz doświadczenia. Oczywiście znajdziemy fachowca także wśród zakładów z mniejszym stażem pracy. W sytuacji, gdy pojazd wymaga lakierowania, wiele osób zdaje się na opinie swoich znajomych. Nie bez znaczenia jest także kwestia ile kosztuje lakiernik samochodowy. Jednak w tym przypadku za dobrze wykonane zlecenie będziemy musieli więcej zapłacić. Bardzo często za długim stażem pracy stoi dobra opinia klientów. Przed wybraniem zakładu możesz sprawdzić w Internecie, jakie opinie ma dany lakiernik samochodowy. To z pewnością ułatwi dokonanie odpowiedniego wyboru.

Jakość farb i narzędzi

Decydując się na wybór lakiernika samochodowego, nie powinno być tajemnicą, jakiej farby używa. Zlecając wykonanie usługi, płacisz za robociznę, a także farbę, która pokryje pojazd. W związku z tym przed przystąpieniem do lakierowania warto ustalić, co będzie użyte do wykonania zlecenia. Farba jest najważniejszym elementem wpływającym na uzyskanie zadowalającego efektu. Większość zakładów specjalizujących się w usługach blacharskich wyposażona jest w mieszalnie lakierów. Dzięki takiej mieszalni lakiernik samochodowy ma możliwość tworzenia efektów customowych, które dodają usłudze profesjonalizm i wyjątkowość.

Ważne jest, aby lakiernik samochodowy wykorzystywał w swojej pracy nowoczesne narzędzia, które ułatwią i przyspieszą wykonanie usługi. Najważniejszym urządzeniem w lakiernictwie jest pistolet ciśnieniowy. Zazwyczaj lakiernik samochodowy wykorzystuje pistolet HVLP, który pracuje pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia uzyskanie wyższej jakości malowania. Popularne są także pistolety HP, które są urządzeniami niskociśnieniowymi. Nowoczesny warsztat lakierniczy poznamy po tym, że posiada specjalistyczną kabinę, w której wykonuje się zlecenie. Tego rodzaju rozwiązanie w danym miejscu świadczy o podniesieniu jakości usług na wyższy poziom.

Lakiernik samochodowy – ile kosztuje

Cena lakierowania jest zależna od stopnia, a także wielkości uszkodzeń karoserii pojazdu. Nie bez znaczenia jest ilość rys i ich głębokość. W sytuacji, gdy usługa obejmuje malowanie całego samochodu, cena jest uzależniona od gabarytów pojazdu. Zazwyczaj lakierowanie (wraz z materiałami) kosztuje od 5000 zł do 12000 zł. W przypadku dużych pojazdów cena lakierowania może wynosić aż 20000 zł. Lakiernik samochodowy wykonuje również usługi malowania pojedynczych elementów. Za lakierowanie maski możemy zapłacić od 300 do 700 zł, natomiast za drzwi od 400 – 500 zł. Podobna cena obejmuje również malowanie błotnika.

No comments yet! You be the first to comment.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *